
Jeg har egentlig aldri vært en typisk is-person. Men når gradestokken kryper over 20 grader, får jeg alltid lyst på noe kaldt, friskt og leskende – gjerne i form av smoothies eller mocktails. Denne ananassmoothien med chili og mynte ble servert hjemme hos oss forrige helg, og den ble en umiddelbar favoritt!
Selv om det kan være fristende å bruke hermetisk ananas, anbefaler jeg å bruke en fersk. Det gir en helt annen friskhet til smoothien. Jeg tilsatte en liten skvett flytende honning, men er ananasen søt og moden nok, klarer den seg helt fint uten. Ønsker du en enda sunnere og mer kremet variant, kan honningen gjerne byttes ut med en godt moden banan.
Som navnet tilsier, inneholder smoothien også mynte og chili. Mynte gjør den ekstra frisk, mens chilien gir et lite sting – uten at den blir sterk. Er du skeptisk, kan du enkelt droppe chilien.
Glad i smoothies? Sjekk og ut oppskriften på mango lassi og denne grønne smoothien med eple og ingefær.




