Blåbærsmoothie som metter

Lages på: 5 minutter Nivå: Enkel
Blåbærsmoothie som metter

Er du litt som meg som gjerne blir sulten midt mellom frokost og lunsj på jobb? Lag en mettende blåbærsmoothie når du står opp, hiv den i fryseren mens du gjør morgenrutinene, og ta den med deg iskald til jobb. Så enkelt og så godt, du holder et mer stabilt blodsukker utover dagen og du overdriver muligens ikke lunsjen.

Et glass blåbærsmoothie

For å få “litt mer mat” i smoothien tilsetter jeg noen spiseskjeer havregryn. Dette gir en lengre metthetsfølelse, er rikt på fiber og gjøre den litt mer fyldig. I oppskriften har jeg også brukt frossen banan og jordbær av flere årsaker. For det første så pleier jeg å fryse ned bananer som begynner å bli litt i overkant modne, da er de perfekte til å ha i smoothier. I tillegg gir frossen frukt og bær også en kremét og god konsistens på drikken.

Banner - Mat du blir glad av

Mettende blåbærsmoothie

0 fra 0 vurderinger
Type rett: DrikkeNivå: Enkel
Porsjoner

2

glass
Tilberedning

5

minutter
Kokemodus

Unngå at skjermen skrur seg av mens du lager mat

Ingredienser

  • 1 stk 1 frossen banan

  • 2,5 dl 2,5 blåbærbiola

  • 1 dl 1 frosne blåbær

  • 5 stk 5 frosne jordbær

  • 4 ss 4 havregryn

Fremgangsmåte

  • Ha alle ingrediensene i blenderen. Du kan også bruke en stavmikser.
  • Kjør full guff i cirka 30 sekunder til alle ingrediensene er kjørt sammen til en jevn og kremete smoothie. Særlig havregrynen forsøker jeg helst å unngå at jeg har noen biter av.
  • Drikk smoothien umiddelbart, eller hell den over i en passende flaske eller annen beholder som legges i fryseren i opp til én time. Håper det smaker!

Har du testet oppskriften?

Del innlegget ditt på Instagram med #detgladekjøkken

Liker du oppskriften?

Følg @detgladekjokken på Pinterest

Har du testet oppskriften?

Følg Det glade kjøkken på Facebook

Stikkord

Gi en tilbakemelding

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*