
Boller fylt med vaniljekrem, bedre enn dette kan det nesten ikke bli. Det begynner å bli noen uker siden jeg laget disse herlige bollene, så det er rett og slett skammelig at jeg ikke har fått oppskriften ut på bloggen før nå. Til tross for at flere av dere har spurt om oppskrift!
Jeg har lest flere oppskrifter på hvordan man fyller vaniljekrem i bollene. Noen baker de med vaniljekrem i, mens andre velger å fylle de med krem i ettertid. Jeg valgte den førstnevnte varianten, dvs jeg formet deigen til små boller som jeg kjevlet flate, deretter la jeg i en skje vaniljekrem før jeg klemte de sammen igjen. Jeg var litt redd for at bollene skulle “eksplodere” i stekeovnen, men de ble alle sammen svært runde og fine.
I oppskriften har jeg brukt noe fullkornshvetemel i tillegg til vanlig siktet hvetemel. De er fortsatt ikke sunne, men alle monner drar. Bruk gjerne fullkornshvetemel som er ekstra finmalt. Ønsker du helt fine hveteboller kan du bare erstatte det grove melet med siktet hvetemel. Du kan også ta utgangspunkt i denne oppskriften på hveteboller uten egg, den er fantastisk god. Jeg kan også nevne at jeg brukte ferdig vaniljekrem da jeg laget bollene, rett og slett fordi jeg hadde det stående i skapet og ville gjøre det enklest mulig denne gangen.

Andre bolleoppskrifter som kan være til inspirasjon:
Lykke til med bakingen!





