
De norske eplene er i sesong og i forrige uke bestemte jeg meg derfor for å ta med en nybakt eplekake på jobben. Eplekaken i seg selv var en ganske klassisk eplekake i langpanne, men jeg hadde også lagt på en enkel smuldretopp for å tilføre litt ekstra krønsj. I tillegg har jeg brukt en del brun farin, som jeg synes gir en dypere og mer karamellisert smak på kaken.
Utgangspunktet for denne kaken var en tidligere oppskrift på eplekake, men denne gangen hadde jeg lyst til å gjøre noe nytt. Jeg skulle også lage den litt større, slik at flest mulig av kollegene mine fikk smake på den. Skal jeg tro responsen jeg fikk, ble denne eplekaken uten tvil godkjent.
Er du så heldig at du har hagen full av epler? Prøv oppskriften på bakte epler med nøtter og rosiner eller bakte epler med kardemommeis.
Håper du ble inspirert til å teste denne kaken!

