• OM MEG
  • KONTAKT
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Mail
Det glade kjøkken - logo
  • FORSIDE
  • OPPSKRIFTER
    • Jul (Sesong)
    • FROKOST
    • LUNSJ
    • MIDDAGSTIPS
    • — KJØTT —
    • — FISK —
    • — FUGL —
    • — KJØTTFRITT —
    • — HELGEKOS —
    • — PÅ UNDER HALVTIMEN —
    • DESSERT
    • BAKST
    • SUPPE
    • SNACKS
    • TILBEHØR
  • BLOGG
  • MENYER
  • TA KONTAKT
  • SØK
21. september 2018

Het kjøttform med potetmos

Del dette:

  • Klikk for å dele på Twitter(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Facebook(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Pinterest(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på LinkedIn(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å skrive ut(åpnes i en ny fane)
Gå til oppskriften

Spicy kjøttform med potetmos

Er du klar for en ny formrett? Denne hete kjøttformen med potetmos er en middagsrett som passer ekstra godt nå som vi går i mot litt kjølige og mørkere høstkvelder.

For å sette litt fart på smaksløkene har jeg tilsatt harissa, en slags nordafrikansk chilipuré, i kjøttsausen. Det sier seg selv at harissa er svært sterkt, men akkurat hvor sterk den faktisk er vil variere mellom de ulike merkene. Jeg anbefaler deg derfor å smake deg frem til riktig styrke på sausen. Harissa kjøpte jeg på Mathallen her i Oslo, men det er også mulig å kjøpe den på enkelte dagligvarebutikker med godt utvalg. Får du ikke tak i harissa så kan du alltids bytte den ut med litt tabasco, selv om det vil gi en litt annen smak.

Het kjøttform med potetmos

Er du like glad i formretter som det jeg er? Dette er noen av mine favoritter:

  • Lasagnefavoritten
  • Thaiform med kylling
  • Spaghettigrateng med pølser
  • Grønnsakslasagne

Denne varmende kjøttformen kan spises slik den er, eller server den sammen med en enkel bladsalat med noen ferske tomater.

Håper det smaker!

Grateng med karbonadeig, harissa og potetmos

Av: Rolf-Anders Vollan
  • 21. september 2018
  • 6 porsjoner
  • 45 min
  • Skriv ut
Gratinert kjøttform med harissa og potetmos
Ingredienser
  • Kjøttsaus
  • 800 gram karbonadedeig
  • 1 gul løk
  • 2 fedd hvitløk
  • 125 gram sopp
  • 2-3 ts harissa
  • 1 boks (400 gram) hakkede tomater
  • 2 ts oregano
  • 1/2 ts salt
  • Pepper
  • Potetmos
  • 8 poteter
  • 1 dl melk
  • 1 ss smør
  • Salt og pepper
  • Topping
  • 1 neve revet hvitost
Slik gjør du det
Steg 1
Sett ovnen på 210 grader, vanlig over- og undervarme.
Steg 2
Gå så videre i gang med å koke potetene til potetmosen. Har potetene tynt skall kan du gjerne koke de med skallet på, alternativt må du fjerne det før/etter de har kokt. Koketiden vil variere ut fra størrelse og type poteter, men du bør sikkert beregne cirka 20 minutter.
Steg 3
Mens potetene koker kan du starte med kjøttsausen. Brun karbonadedeig i et par omganger og ha det over i en gryte sammen med hakkede tomater. Kok opp og la småputre mens du fortsetter med resten.
Steg 4
Kutt opp løk og hvitløk i smått og soppen i tynne skiver, og surr grønnsakene noen i minutter i litt olje i pannen. Tilsett et par teskjeer harissa og fres videre i et lite minutt. Ha alt sammen over i gryten med den stekte karbonadedeigen.
Steg 5
Tilsett tørket oregano og smak deg frem med salt og pepper. La kjøttsausen koke i 5-10 minutter, mens du gjør ferdig potetmosen.
Steg 6
Når potetene er ferdigkokte heller du av kokevannet fra kasserollen. Tilsett cirka én desiliter melk og en klatt smør, og mos potetene ved hjelp av en rotmoser eller potetstapper. Bruk så en sleiv rør inn salt og pepper etter smak. Er potetmosen svært tykk kan du spe på med litt ekstra melk.
Steg 7
Smør en ildfastform med litt olje. Legg potetmosen i et lag nederst i formen og fordel den spicy kjøttsausen over. Topp det hele med litt revet hvitost.
Steg 8
Stek kjøttformen midt i ovnen i cirka 15 minutter, til posten begynner å bli gyllen. Ta formen ut av ovnen og la den stå på benken i cirka 10 minutter.

Likte du oppskriften?

Jeg vil gjerne høre hva du synes om oppskriften. Skriv en kommentar i kommentarfeltet nederst på siden, legg igjen en melding på Kjøkkenpraten eller Facebooksiden eller tag maten du lager med #detgladekjokken på Instagram. Det er utrolig gøy å høre om lesere, venner og bekjente som blir inspirert av det jeg legger ut.

Stikkord

  • mat i form

Del dette:

  • Klikk for å dele på Twitter(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Facebook(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Pinterest(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på LinkedIn(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å skrive ut(åpnes i en ny fane)

Innleggsnavigasjon

Stekt kveite med råkost og rømme
Tradisjonell fårikål

Relaterte innlegg

Ovnsbakt kveite med grønnsaker i fløtesaus
20. januar 2021
0 kommentarer

Ovnsbakt kveite med grønnsaker i fløtesaus

Indrefilet med fløtegratinerte poteter
16. januar 2021
0 kommentarer

Indrefilet med fløtegratinerte poteter

Fløtegratinerte poteter
16. januar 2021
0 kommentarer

Fløtegratinerte poteter

Del dine tanker Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Om meg

Rolf-Anders

Hei! Jeg heter Rolf-Anders og driver matbloggen Det glade kjøkken.

Her håper jeg å kunne inspirere deg både til å lage sunn og god hverdagsmat, og oppskrifter som bare skal nytes.

Les mer om bloggen her

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Mail

Stikkord

  • BBQ
  • Biff
  • boller
  • Brød
  • burger
  • curry
  • eltefrie rundstykker
  • eltefritt
  • glutenfritt
  • grateng
  • grillsalat
  • grovbrød
  • gryter
  • gryterett
  • Grøt
  • Hamburger
  • indisk
  • iskrem
  • Kanelsnurrer
  • kjøleskapsgrøt
  • Lasagne
  • mat i form
  • Omelett
  • one pot
  • Pannekaker
  • Pasta
  • Pizza
  • potet
  • Rundstykker
  • salat
  • Salsa
  • Scones
  • Smoothie
  • surdeig
  • sushi
  • Syltetøy
  • tapas
  • Tex-mex
  • Tilbehør til grillmat
  • tomatsuppe
  • Tradisjonelle brød
  • tradisjonsmat
  • vafler
  • Wok
  • Wraps

MOTTA SKREDDERSYDDE E-POSTER

Fyll inn navn og e-post for å registrere deg på e-post listen min. Jeg sender ut skreddersydde e-poster et par ganger i måneden, med små oppdateringer siden sist, matbloggtipset, tips og triks, nyheter mm.

Follow my blog with Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Mail

Finn noe som frister

  • Forside
  • Oppskrifter
  • Personvern
  • Bruk av bilder, tekst eller video fra nettsiden må avtales
74delinger