
Forrige helg serverte jeg en helt nydelig rett – hjortebiff med nøttesmør og karamelliserte gulrøtter. Gjett om jeg har gledet meg til å dele oppskriften med dere, og ser frem til neste gang jeg skal lage denne igjen.
Av og til så skulle jeg virkelig ønske at jeg kunne dele smaksopplevelsene mine med alle som leser oppskriftene mine. Eller det er jo det jeg forsøker å sikre meg, gjennom å skrive grundige og nøyaktige oppskrifter. Men likevel, så er jeg bestandig litt redd for at oppskriftene mine ikke faller i smak, eller at du opplever et mislykket resultat.
Så når du følger denne oppskriften på hjortebiff med nøttesmør og karamelliserte gulrøtter, så håper jeg virkelig at dette blir en like stor høydare som det ble hos meg.
Trenger du litt mer inspirasjon til hva du kan gjøre med hjortekjøttet? Hva med å byttet ut elgkjøttet i disse rettene, og lage en hvit pizza med hjort og granateple eller lage en deilig hjortegryte? Men aller mest så håper jeg at du tester ut denne oppskriften.