• OM MEG
  • KONTAKT
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Mail
Det glade kjøkken - logo
  • FORSIDE
  • OPPSKRIFTER
    • Jul (Sesong)
    • FROKOST
    • LUNSJ
    • MIDDAGSTIPS
    • — KJØTT —
    • — FISK —
    • — FUGL —
    • — KJØTTFRITT —
    • — HELGEKOS —
    • — PÅ UNDER HALVTIMEN —
    • DESSERT
    • BAKST
    • SUPPE
    • SNACKS
    • TILBEHØR
  • BLOGG
  • MENYER
  • TA KONTAKT
  • SØK
27. januar 2018

Ovnsbakt omelett med sopp, tomat og ost

Del dette:

  • Klikk for å dele på Twitter(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Facebook(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Pinterest(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på LinkedIn(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å skrive ut(åpnes i en ny fane)
Gå til oppskriften

Ovnsbakt omelett med sopp, tomat og ost

Forrige helg hadde samboeren min bursdag så jeg hadde lyst til å gjøre litt ekstra ut av helgefrokosten. Da kom ideen om å servere små ovnsbakt omelett opp, og for å sette et litt mer koselig preg over det hele så valgte jeg å lage omeletten i små mini-støpjernsgryter.

Ikke bare ser disse ovnsbakte omelettene veldig fristende ut, men det var også veldig lettvint å ovnsbake omeletten. Surr litt grønnsaker i en liten panne, bland sammen med litt sammenvispede egg, ha i litt urter og eventuelt litt ost. Hell blandingen i små porsjonsformer og stek omeletten et lite kvarter i ovnen.

Omelett er en slik rett som man kan variere i det uendelige med ulike grønnsaker, men i denne varianten har jeg blant annet brukt sopp, tomat og ost.

Ovnsbakt omelett smaker ekstra godt sammen med nystekte rundstykker (her finner du flere oppskrifter) og et glass juice.

Håper det smaker!

Ovnsbakt omelett med sopp, tomat og ost

Av: Rolf-Anders Vollan
  • 27. januar 2018
  • 2 omeletter
  • 25 min
  • Skriv ut
Ovnsbakt omelett med sopp, paprika og ost
Ingredienser
  • 4 egg
  • 2 ss melk
  • 1/4 ts salt
  • Pepper
  • 1/4 rødløk
  • 2 sjampinjonger
  • 2-3 cherrytomater
  • 2 ss revet hvitost
  • Friske urter
Slik gjør du det
Steg 1
Sett stekeovnen på 200 grader, vanlig over og undervarme. Sett inn to små ildfastskåler midt i ovnen med det samme. Formene jeg bruke hadde en diameter på 10 centimeter, men du kan lage én litt større omelett ved å bruke en litt større form.
Steg 2
Rens og skjær rødløk i små terninger og sopp i tynne skiver. Surr løken og soppen i litt olivenolje et par minutter i en varm panne, slik at løken begynner å bli myk og du får frem sødmen. Trekkes av platen når den er ferdigstekt.
Steg 3
Visp sammen egg, melk, salt og pepper i en liten bolle. Slå inn et par spiseskjeer med revet hvitost, cherrytomater delt i 4 deler, grovhakkede urter (jeg brukte bladpersille) og stekt løk og sopp.
Steg 4
Når ovnen er varm tar du foriktig ut skålene som står i ovnen. Smør de med litt olivenolje enten ved hjelp av en pensel eller bruk et kjøkkenpapir. Fordel omelett-blandingen i skålene og sett de øyeblikkelig tilbake i ovnen.
Steg 5
Stek omeletten i ovnen i cirka 15-20 minutter, avhengig av hvor stor ildfastform du bruker. Legg over et lokk for å redusere steketiden. Sjekk om omeletten er ferdig ved å knipse litt på skålen. Dersom det er bevegelse i midten må de stå litt til.

Har du lyst til å bli bedre kjent med Det glade kjøkken? Følg meg på Facebook eller Instagram for å bli oppdatert på nye innlegg som legges ut. Bruk gjerne også #detgladekjokken på Instagram dersom du bruker noen av oppskriftene mine. Det er utrolig gøy å høre om lesere, venner og bekjente som blir inspirert av det jeg legger ut.

Stikkord

  • Omelett

Del dette:

  • Klikk for å dele på Twitter(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Facebook(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på Pinterest(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å dele på LinkedIn(åpnes i en ny fane)
  • Klikk for å skrive ut(åpnes i en ny fane)

Innleggsnavigasjon

Pølsegryte med pasta og bønner
Nuddelsuppe med kylling og chorizo

Relaterte innlegg

Halvgrove proteinscones
11. januar 2021
0 kommentarer

Halvgrove proteinscones

Litt grove amerikanske pannekaker
26. september 2020
0 kommentarer

Litt grove amerikanske pannekaker

Vafler av tørt brød
11. juli 2020
0 kommentarer

Vafler av tørt brød

Del dine tanker Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Om meg

Rolf-Anders

Hei! Jeg heter Rolf-Anders og driver matbloggen Det glade kjøkken.

Her håper jeg å kunne inspirere deg både til å lage sunn og god hverdagsmat, og oppskrifter som bare skal nytes.

Les mer om bloggen her

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Mail

Stikkord

  • BBQ
  • Biff
  • boller
  • Brød
  • burger
  • curry
  • eltefrie rundstykker
  • eltefritt
  • glutenfritt
  • grateng
  • grillsalat
  • grovbrød
  • gryter
  • gryterett
  • Grøt
  • Hamburger
  • indisk
  • iskrem
  • Kanelsnurrer
  • kjøleskapsgrøt
  • Lasagne
  • mat i form
  • Omelett
  • one pot
  • Pannekaker
  • Pasta
  • Pizza
  • potet
  • Rundstykker
  • salat
  • Salsa
  • Scones
  • Smoothie
  • surdeig
  • sushi
  • Syltetøy
  • tapas
  • Tex-mex
  • Tilbehør til grillmat
  • tomatsuppe
  • Tradisjonelle brød
  • tradisjonsmat
  • vafler
  • Wok
  • Wraps

MOTTA SKREDDERSYDDE E-POSTER

Fyll inn navn og e-post for å registrere deg på e-post listen min. Jeg sender ut skreddersydde e-poster et par ganger i måneden, med små oppdateringer siden sist, matbloggtipset, tips og triks, nyheter mm.

Follow my blog with Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Mail

Finn noe som frister

  • Forside
  • Oppskrifter
  • Personvern
  • Bruk av bilder, tekst eller video fra nettsiden må avtales