Pastasalat med kylling og chorizo

Lages på: 35 minutter Nivå: Enkel
Kyllingpasta med chorizo

De siste dagene har det vært fullt fokus på et 3-dagers kurs på jobb, og jeg har overhode ikke hatt tid til å tenke på verken blogg eller kreativitet på kjøkkenet. I dag var eksamen endelig overstått og jeg hadde endelig litt fritid igjen. På menyen stod det en deilig pastasalat med kylling og chorizo.

Faktisk er det ikke første gangen jeg lager denne kyllingsalaten hjemme, men etter litt finjustering var den endelig god nok for bloggen.

Håper den faller i smak!

Pastasalat med kylling og chorizo

0 fra 0 vurderinger
Type rett: MiddagNivå: Enkel
Porsjoner

4

porsjoner
Tilberedning

25

minutter
Kokemodus

Unngå at skjermen skrur seg av mens du lager mat

Ingredienser

  • 200 gram 200 fullkornspasta

  • 3 stk 3 kyllingfileter

  • 60 gram 60 chorizo

  • 1 fedd 1 hvitløk

  • 1 stk 1 rødløk

  • 1 stk 1 gul paprika

  • 1 stk 1 rød paprika

  • 8 stk 8 soltørkede tomater

  • 1/2 stk 1/2 brokkoli

  • 2 dl 2 matfløte

  • 1 dl 1 vann

  • 1 ts 1 maizena

  • 1 ts 1 chilipulver

  • Salt og pepper

  • Parmesan

Fremgangsmåte

  • Start med å koke pastarørene etter anvisning på pakken. Så snart pastaen er ferdigkokt har du den over i et dørslag slik at vannet renner av.
  • Kutt chorizo i skiver, finhakk hvitløk, og la det surre sammen et par minutter i en gryte. Legg både pølse og hvitløk til side (men behold stekefettet), og stek oppstrimlet kylling i den samme gryten. Krydre kyllingen med salt og pepper underveis i stekingen.
  • Del paprika og rødløk i strimler, brokkoli i små buketter og soltørkede tomater i terninger.
  • Når kyllingen nærmer seg ferdigstekt tilsetter du løk, paprika og soltørkede tomater. Jeg venter med brokkolien siden jeg vil bevare litt av spensten i den. Stek videre til kyllingen er ferdigstekt. Tilsett så brokkolien og stek videre i et lite minutt.
  • Visp matfløte, vann, chillipulver, maizena, salt og pepper sammen med en gaffel. Hell blandingen i gryte og la det koke noen minutter.
  • Ha chorizo og pasta tilbake i den samme gryten og bland det godt sammen.
  • Topp pastasalaten med litt finrevet parmesan og nyt en deilig middag.

Har du testet oppskriften?

Del innlegget ditt på Instagram med #detgladekjøkken

Liker du oppskriften?

Følg @detgladekjokken på Pinterest

Har du testet oppskriften?

Følg Det glade kjøkken på Facebook

Stikkord

Gi en tilbakemelding

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*