
Det nærmer seg helg og da står pizza veldig høyt på listen over aktuelle middagskandidater. Pizza parma er den absolutt største pizzafavoritten min så det er ikke sjelden det lukter nystekt pizza hjemme på fredager.
Selv om vi er flinke til å skille på hverdagsmaten og helgekosen så er det ikke noe i veien for å gjøre fredagspizzaen litt mer næringsrik. Her er noen måter man kan få en litt sunnere men fortsatt svært god pizza:
- Blande inn litt grovere meltyper i bunnen. Da metter den også mere.
- Mozzarella er magrere enn mange av de andre ostetypene, og er dessuten pizzaosten jeg foretrekker.
- Både ruccola og granateple er nydelig på nystekt pizza. Anbefales på det sterkeste!
Steketips! Selv bruker jeg pizzasten når jeg steker pizza, men du kan fint få en sprø bunn selv om du ikke har dette. Forvarm ovnen med stekebrettet i. Når du skal steke pizzaen tar du ut stekebrettet og drar over bakepapiret på det glovarme stekebrettet. Stek pizzaen nederst i ovnen.
Jeg har flere titalls pizzaoppskrifter på bloggen, ta gjerne en titt for litt inspirasjon. Her finner du alt fra eltefri pepperonipizza til lettvinte pitapizzaer, fra rød vegetarpizza til hvit pizza med reinsdyr og granateple.





Anbefales! Supergod pizza med sprø bunn(vi brukte pizzastein) 🙂
Så hyggelig å høre 🙂 Pizzastein har nesten blitt et must når vi lager pizza her hjemme 🙂