
Ostekake er så utrolig godt, og tror ikke at jeg er alene om å synes at ostekake er blant kakefavorittene. Denne ostekaken er av typen som ikke skal stekes og er både enkel å kjapp å lage.
En av årsakene til at jeg har byttet ut den tradisjonelle kakeformen med porsjonskake er at da slipper jeg å sitte igjen med unødvendig mye kakerester. Og kjenner jeg meg selv rett så blir det både to og tre turer til kjøleskapet så lenge jeg vet at jeg har en hel kake stående der. I tillegg ser jo slike porsjonskaker veldig innbydende ut og siden vi ventet middagsgjester så falt valget på noen romslige glass. Porsjonsostekaken ble toppet med hjemmelaget eplefyll av norske epler, og var en perfekt kombinasjon mot resten av kaken.
I oppskriften har jeg oppgitt 2 timer tilberedningstid, men av dette har jeg beregnet ca 1,5 time hviletid i kjøleskapet slik at ostekremen får satt seg.




