En ny ukemeny er klar, og denne gangen er det flere gode høstfavoritter på menyen. Som vanlig får du en fin blanding av enkle hverdagsmiddager, fisk, vegetar og litt ekstra godt når helgen kommer.
Vi starter uken med en enkel linsegryte med kikerter og kokos, før det blir klassisk seibiff med stekt løk og råkost på tirsdag. På onsdag står pestofylt svinefilet med søtpotetpuré på menyen, en middag som passer ekstra godt når du har lyst på noe litt mer enn bare hverdagsmat.
Torsdag er det selvfølgelig fårikål som gjelder når vi feirer fårikålens festdag, som alltid faller på siste torsdag i september. Når fredagen kommer, kan du glede deg til en kremet lasagne med ostesaus av cottage cheese. Dette er en av de første oppskriftene jeg la ut på bloggen, tilbake i 2015. Tenk at jeg har blogget i over 11 år nå. Til helgen blir det marokkansk lammegryte på lørdag og kremet torskepanne med cajun på søndag. Lammegryten vet jeg det er mange som lager hver eneste høst, og er veldig populær.
Jeg har også lagt til en saftig gulrotkake med smuldretopp og et godt hjemmebakt brød med linfrø og gresskarkjerner. Med andre ord, litt av hvert å glede seg til denne uken!
Mandag: Linsegryte med kikerter og kokos
Tirsdag: Seibiff med stekt løk og råkost
Onsdag: Pestofylt svinefilet med søtpotetpuré
Torsdag (fårikålens festdag): Fårikål
Fredag: Lasagne med ostesaus av cottage cheese
Lørdag: Marokkansk lammegryte
Søndag: Kremet torskepanne med cajun
Søtt: Gulrotkake i langpanne med smuldretopp
Gjærbakst: Saftig brød med linfrø og gresskarkjerner











